ДІЛО — 1998. — №25 —  6-13 липня — с.11

Скоро й у нас буде власний електронний «гаманець»
Ірина ШВЕЦЬ

На п'ятій Мiжнародній, науково-практичнiй конференцїї «Банкiвськi системи та мережі», що відбулася у Ялтi 21-26 червня, було представлено нову дiючу модель Нацiональної системи електронних масових платежiв з використанням смарт-карт. ЇЇ представили Нацiональний банк України,ТОВ «Фiнтронік», Мiжнародний центр iнформацiйних технологiй INT, компанiя «Датекс-Україна» та АТ «Крелком».

До основних типiв платiжних iнструментiв Нацiональної сиетеми масових електронних платежiв входять: електронний гаманець, електронний чек та дебетова карта.

Ролi учасникiв демонстрацiї розподiлилися так. Нацiональний банк взяв на себе розробку концепцiї побудови та спецiальне програмне забезпечення; ТОВ «Фiнтронiк» — апаратнi засоби для роботи зi смарт-карткою та спецiальне програмне забезпечення; Мiжнародний центр iнформацiйних технологiй INТ — програмне забезпечення робочих місць системи та використання касових апаратiв для приймання платежiв; АТ «Крелком» забезпечує зв'язок.

Довідка «Діла»
Міжнародний центр інформаційних технологій INT уже запровадив низку великих проектів безготівкових розрахунків із населенням. Виступаючі в ролі системного інтегратора, INT запровадив також систему безготівкових розрахунків за допомогою смарт-карт для ВО «Чорнобильська АЕС» та мешканців м.Славутича; у рамках пілотного проекту «Національна система масових електронних платежів» здійснив запуск платіжної системи АКБ «Надра»; аналогічні проекти реалізував у м.Кривий Ріг для кріворізької філії Приватбанку та АТ «Комтек».


Народна газета — 1998. —  №27 — С.2

НЕВДОВЗІ УКРАЇНЦІ ПЛАТИТИМУТЬ ЗА ТОВАРИ Й ПОСЛУГИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПЛАСТИКОВИХ КАРТОК

Наприкінці минулого місяця у Ялті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Банківські системи і мережі». Національний банк, ТОВ «Фінтронік», Міжнародній центр iнформаційних технологій (INT), компанія «Датекс-Україна» та АТ «Крелком» представили діючу модель Національної системи електронних масових платежів (НСМЕП) з використанням смарт-карт. НСМЕП є ще одним кроком до запровадження в Україні безготівкових розрахунків населення у сфері торгівлі та послуг.

Окрім того INT продемонстрував повний цикл здійснення покупки в системі Інтернет-комерції, зокрема за допомогою карточки НСМЕП.


«Бизнес». — 1998. — №27. — 6 июля — С. 45

    ПЛАСТИКОВЫЕ ДЕНЬГИ

На проходившей в конце июня в Ялте пятой Международнои научно-практической конференции «Банковские системы и сети» была представлена действующая модель Национальной системы электронных массовых платежей. Разговоры о создании зтой системы идут давно, возможно, показанная разработка приблизит ее создание. Демонстрировавшаяся модель рассчитана на использование смарт-карт. Ее развернули компании INT, «Датекс-Украина», «Финтроник». Основными типами платежных инструментов системы должны быть электронный кошелек, электронный чек и дебетная карта.